Bezpieczne wakacje z LUPO - Aktualności - KPP Krosno Odrzańskie

Aktualności

Bezpieczne wakacje z LUPO

Tegoroczny powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne wakacje z LUPO”, zakończył się zwycięstwem Mileny Adamowicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim. Uczestnicy pod okiem funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej rozwiązywali test, odpowiadali na pytania oraz udzielali pierwszej pomocy.

W środę (13 czerwca) w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim odbył się powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne wakacje z LUPO”, zorganizowany dla klas V i VI szkół podstawowych. To już XIX edycja turnieju, w którym o miano najlepszych walczyli przedstawiciele z 14 szkół. Turniej składał się z dwóch części. Część teoretyczna, zawierała pytania testowe oraz otwarte, z zakresu między innymi przepisów ruchu drogowego, odpowiedzialności karnej nieletnich, pierwszej pomocy, cyberprzemocy oraz uzależnień. Natomiast zadanie praktyczne polegało na udzieleniu pomocy rowerzyście, którzy w wyniku uderzenia w drzewo stracił przytomność.  Wzorem lat ubiegłych konkurs poprzedzony był spotkaniami w szkołach, podczas których omawiane były zagadnienia występujące podczas turnieju.

Test wiedzy oceniany był przez asp.szt. Mariusza Matuszewskiego, organizatora turnieju oraz sierż. Ewelinę Rezner, natomiast zadanie praktyczne przez ratownika medycznego funkcjonariusza PPSP w Krośnie Odrzańskim st.sekc. Mateusza Żak. Największą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa wykazała się uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim Milena Adamowicz. Kolejne miejsca zajęli : Bartosz Dobrzański z Zespołu Szkół w Grabicach oraz Tymon Sójka z SP nr 3 w Krośnie Odrzańskim.  

Dzięki pomocy finansowej samorządów lokalnych zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe upominki.  Gratulujemy wygranym i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach turnieju.