KPP Krosno Odrzańskie

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Zero tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze

  Krośnieńscy policjanci przeciwdziałając zdarzeniom drogowym do których dochodzi na drogach powiatu, podejmują szereg przedsięwzięć których celem jest wyeliminowanie z dróg osób stwarzających niebezpieczne sytuacje na drogach. Wspomagani przez kolegów z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. patrolowali drogi krajowe oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

 2. Ściągnij nogę z gazu i dojedź bezpiecznie do celu – kaskadowe pomiary prędkości na krośnieńskich drogach

  Policjanci drogówki, w trosce o bezpieczeństwo na drogach codziennie obserwują zachowanie kierowców i eliminują z dróg tych, którzy naruszają obowiązujące przepisy. W czwartek (14 maja) pod lupą mundurowych byli zmotoryzowanie, którzy nie stosują się do przepisów związanych z prędkością. Działania przeprowadzone były w ramach krajowych działań „Kaskadowy Pomiar Prędkości”.

 3. JAZDA NA GRANICY ŻYCIA I ŚMIERCI. LUBUSKA POLICJA WALCZY Z DROGOWYM PIRACTWEM

  Lubuscy policjanci ruchu drogowego analizują zapisy kamer samochodowych, które trafiają na adres stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl. To mrożące krew w żyłach sceny, które obnażają brak zdrowego rozsądku oraz pełną ignorancję już nie tylko do przepisów prawa, ale i do życia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji dla takich zachowań. Dlatego drogowi piraci już dalej nie pojadą!

 4. Jazda motocyklem? Tylko w bezpiecznym wydaniu!

  Słoneczne dni sprawiły, że wielu motocyklistów wyjechało na drogę. Przypominamy wszystkim miłośnikom jednośladów, że jazda motocyklem wymaga przede wszystkim odpowiedzialności. Wzajemna życzliwość, prawidłowe zachowanie na drodze oraz przestrzeganie przepisów prawa pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz pozwoli uniknąć mandatu, zatrzymania prawa jazdy, a nawet tragedii.

 5. Rowerzysta na drodze – podstawowe zasady

  Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii bezpieczny dla użytkowników. Aby bezpieczeństwo było zachowane w każdym aspekcie należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Polecane strony