Aktualności

BUS & TRUCK – wspólnie dbamy o bezpieczeństwo także tych „cięższych”

Policjanci krośnieńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego i Urzędu Celnego prowadzili działania BUS & TRUCK. Ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu krośnieńskiego zwłaszcza, w kontekście busów i pojazdów ciężarowych. Wzmożone kontrole kierowców samochodów ciężarowy, busów oraz autobusów, miały także na celu ujawnienie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

Działania Bus & Truck, to jedne z działań realizowanych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego na terenie powiatu krośnieńskiego, których celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, a także eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonaniem transportu drogowego osób. W czwartek (16 lutego) policjantów drogówki wspomagali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego oraz Urzędu Celnego. Funkcjonariusze kontrolując w szczególności kierowców samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów, zwracali szczególną uwagę na sposób i rodzaj przewożonego towaru oraz czy kierowcy nie przewożą pasażerów ponad stan dopuszczalny dla danego pojazdu. Jak zawsze podczas prowadzonych działań kontrolowane były dokumenty uprawniające do kierowania oraz wykonywania zawodu kierowcy, czas pracy i stan trzeźwości kierowcy. Mundurowi dużą uwagę przywiązywali również do sprawdzenia dokumentów pojazdu oraz jego stanu technicznego. Kary mogli spodziewać się także kierowca jadący z nadmierną prędkością, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, bądź łamiący inne przepisy ruchu drogowego.

Podczas trwania akcji policjanci skontrolowali przeszło 60 pojazdów, z czego 28 to samochody ciężarowe oraz nałożyli 17 mandatów karnych, w tym trzy za przekroczenie prędkości przez kierującego ciężarówką. Na szczęście obyło się bez zatrzymania dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy.

 

Ładowanie odtwarzacza...