Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Nie czekając na jutro

Aktualny numer

  • Historia
    Zawodowcy i amatorzy
    Obraz płatnego mordercy ukształtowały filmy i powieści sensacyjne. Jest to na ogół mężczyzna około 40-letni, sprawny, wysportowany, o nerwach ze stali, doskonale posługujący się bronią palną, która zazwyczaj jest narzędziem zbrodni, inteligentny i umiejętnie zacierający za sobą ślady.
  • Prawo
    197 kk
    W ostatnim czasie w Polsce trwa publiczna dyskusja nad zmianą prawa karnego w zakresie, w jakim ściganie sprawców zgwałcenia jest uzależnione od woli osoby pokrzywdzonej. Temat jest traktowany bardzo szeroko i budzi dużo emocji. Czy zatem projektowane zmiany będą wymagały od nas modyfikacji procedur?
  • Historia
    Załatwić go ostatecznie
    Mieszkańcy kamienicy w centrum Łodzi usłyszeli trzy strzały, a kilka minut potem jeden z lokatorów znalazł na klatce schodowej zwłoki mężczyzny. Wezwana Policja zjawiła się na miejscu po kilkunastu minutach. Już ze wstępnych oględzin wynikało, że strzały były oddane z bliskiej odległości, w pierś i w głowę.
  • Kraj
    O prawach człowieka i Policji w Sejmie
    Od 14 do 16 kwietnia w Sejmie RP odbyła się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Praw Człowieka „75 lat oddziaływania Rady Europy na kształtowanie europejskiej przestrzeni w obszarach demokracji, praworządności i ochrony praw człowieka”. Policję w imieniu komendanta głównego Policji insp. Marka Boronia reprezentował jego pełnomocnik ds. ochrony praw człowieka insp. Krzysztof Łaszkiewicz.
  • Prawo
    Prawne aspekty korekty płci
    Transseksualizm jest zjawiskiem zarówno społecznym, jak i medycznym. W Polsce, odmiennie niż w wielu innych krajach, nie tylko europejskich, nie obowiązują regulacje normujące sytuację prawną osób poddawanych procedurom zmiany płci.
  • Pamięć
    Dzień pamięci
    We wszystkich garnizonach Policji uczczono pamięć policjantów zamordowanych 84 lata temu w zbrodni katyńskiej. Centralne uroczystości zorganizowano w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.

Archiwum