Aktualności

Dwa uderzenia w nielegalny hazard i dziewięć zabezpieczonych automatów

Policjanci z Krosna Odrzańskiego i Żagania działając wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim zlikwidowali kolejne „pseudokasyna”. Po siłowych wejściach do lokali, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie dziewięć automatów. Właścicielom zabezpieczonych maszyn grozi kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych za każdy automat oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (20 lutego) żagańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kontrolę „salonu gier” w jednym z lokali na terenie Żagania. Z informacji jakie posiadali działalność miała być prowadzona wbrew obowiązującym przepisom ustawy o grach hazardowych. Aby wejść do lokalu konieczne było użycie siły i wywarzenie drzwi. Efektem wspólnych działań było zamknięcie nielegalnego lokalu oraz zabezpieczenie sześciu automatów.

W piątek (21 lutego) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy i Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim, mając informację o działającym na terenie Krosna Odrzańskim lokalu z automatami do gier hazardowych, postanowili to sprawdzić. Niestety wejście do środka nie było takie prosty, gdyż drzwi były zamknięte, a osoby znajdujące się wewnątrz udawał, że w pomieszczeniu nikogo nie ma. Z pomocą przyszli strażacy, którzy w kilka minut rozwiązali problem. Informacja potwierdziła się. W pomieszczeniu, do którego weszli funkcjonariusze znajdowały się trzy urządzenia. Przeprowadzone na miejscu przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej eksperymenty procesowe potwierdziły fakt, że zabezpieczone maszyny działają w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych i będą stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych. Poza zabezpieczeniem automatów, funkcjonariusze przesłuchali także dwóch mężczyzn znajdujących się w lokalu. To kolejne miejsce nielegalnego hazardu zlikwidowane na terenie powiatu krośnieńskiego przez funkcjonariuszy współpracujących ze sobą służb: Pseudokasyno” zlikwidowane przez Policję i Krajową Administracje Skarbową. Nawet pół miliona kary dla właściciela lokalu

Właścicielom „pseudokasyn” i nielegalnych automatów do gier się grożą wysokie kary pieniężne - za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tysięcy złotych. Ponadto zgodnie z artykułem 107 Kodeksu Karnego Skarbowego grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

  • funkcjonariusze Policji i służby celno- skarbowej w pseudokasynie
  • policjant przy automatach do gier
  • strażak otwiera drzwi do pseudokasyna
  • funkcjonariusze Policji i służby celno- skarbowej przy automatach do gier
  • funkcjonariusze zabezpieczają automaty
  • ręka na przyciskach automatu do gier
Powrót na górę strony