Aktualności

Niesprawnym autokarem przyjechał po dzieci. Policjanci nie dopuścili go do jazdy

Policjanci z krośnieńskiej komendy skontrolowali w poniedziałek (11 czerwca) autokar, który miał wieźć dzieci na wycieczkę. Wyjazd opóźnił się, ze względu na ujawnione duże wycieki oleju napędowego z pojazdu. Konieczna była pomoc strażaków. Na miejsce kontroli wezwano autobus zastępczy. Uczniowie z opóźnieniem, ale przede wszystkim bezpiecznie mogli wyruszyć w podróż.

Jak ważna jest kontrola autobusu przed wyjazdem przekonali się o tym opiekunowie oraz dzieci ze szkoły w Maszewie. W poniedziałkowy poranek mieli ruszyć na wycieczkę, ale ich wyjazd opóźnił się. Powód? Autokar, który miał wieźć dzieci, jak się okazało ma duże wycieki oleju napędowego. Policjanci krośnieńskiej drogówki, którzy przyjechali skontrolować autokar przed wyjazdem, bezwzględnie zakazali kierowcy dalszej jazdy i zatrzymali mu dowód rejestracyjny. Na miejsce kontroli wezwano autobus zastępczy. Dzieci z opóźnieniem, ale przede wszystkim bezpiecznie mogły wyruszyć w podróż. Ponadto na miejsce wezwano straż pożarną z Krosna Odrzańskiego oraz OSP Połęcko, którzy zabezpieczyli wyciek oraz zutylizowali powstałą plamę oleju. Od początku maja br., policjanci powiatu krośnieńskiego przeprowadzili 43 takie kontrole. Był to pierwszy taki przypadek.

Przypominamy zarówno organizatorom wycieczek, jak i rodzicom, iż zgłoszenia czasu i miejsca kontroli przyjmowane są pod numerami telefonu:

od poniedziałku do piątku w godz. 730- 1530   - na nr  68 383 31 47 

w nagłych przypadkach – na nr 68 383 31 11

/koordynacją kontroli autokarów zajmuje się Naczelnik WRD KPP Krosno Odrz./

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim