Policjanci podsumowali działania „Boże Ciało” - Aktualności - KPP Krosno Odrzańskie

Aktualności

Policjanci podsumowali działania „Boże Ciało”

1 wypadek drogowy, 4 kolizje, przeszło 90 mandatów karnych, 3 nietrzeźwych kierowców i 1 kierujący z sądowym zakazem, to efekt minionych działań profilaktyczno-kontrolnych pn. „Boże Ciało”.

Od środy (30 maja) do niedzieli (3 czerwca) na drogach powiatu krośnieńskiego trwały wzmożone działania profilaktyczno-kontrolne pn. „Boże Ciało”. Policjanci, czuwając nad bezpieczeństwem kierujących, kontrolowali prędkość kierowanych przez nich pojazdów, sprawdzali uprawnienia kierowców do kierowania, a także ich stan trzeźwości. Mundurowi podczas kontroli zwracali również uwagę na stan techniczny samochodów, sposób jazdy kierowców oraz czy korzystają z pasów bezpieczeństwa. Poza czuwaniem nad bezpieczeństwem podróżujących, mundurowi dbali także o uczestników dwunastu procesji, zorganizowanych na drogach miast i gminy powiatu z okazji święta „Bożego Ciała”. Zabezpieczane przez funkcjonariuszy procesje przebiegły bez zakłóceń.

A jak wyglądała sytuacja na drogach? W przeciągu kilku dni trwania działań doszło do 5 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku z udziałem motocyklisty, który miał miejsce w niedzielę (3 czerwca) na trasie Połupin - Dąbie.  Jak wynikało z ustaleń kierujący motocyklem po najechaniu na plamę oleju znajdującą się nieopodal ronda, wpadł w poślizg, a następnie przewrócił się. W wyniku zdarzenia, pasażerka zabrana została przez załogę pogotowia do szpitala w Krośnie Odrzańskim. Ponadto w czasie działań policjanci przeprowadzili 1112 badań trzeźwości. Nie wszyscy wykazali się odpowiedzialnością. Wśród zatrzymanych na podwójnym gazie był motorowerzysta z wynikiem przeszło 0,7 promila alkoholu w organizmie oraz dwóch rowerzystów (30-latek miał blisko 1,5 promila, natomiast 42-latek ponad 1,5 promila). Konsekwencji nie uniknie także 38-latek, który jak się okazało kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci w ramach akcji ujawnili 127 wykroczeń drogowych, za które w 94 przypadkach nałożyli na sprawcę mandat karny. W sześciu przypadkach koniecznym było zatrzymanie kierującym dowodu rejestracyjnego.