Kontrole trzeźwości. Po kilku minutach dwóch zatrzymanych - Aktualności - KPP Krosno Odrzańskie

Aktualności

Kontrole trzeźwości. Po kilku minutach dwóch zatrzymanych

Od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu krośnieńskiego trwają kontrole trzeźwości kierowców. Już w pierwszych minutach działań, w ręce policjantów drogówki wpadło dwóch mężczyzn, których badanie wykazało, że znajdują się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy.

W środę ( 23 maj ) od wczesnych godzinnych rannych na drogach powiatu krośnieńskiego trwają policyjne działania "Trzeźwy kierowca”. Już w pierwszych minutach trwania akcji wpadło dwóch mężczyzn, których badanie wykazało, że znajdują się w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący renault miał 0,22 promila alkoholu w organizmie, natomiast kierowca VW 0,4 promila. Mężczyźni na najbliższy czas muszę się przesiąść na miejsce pasażera, bowiem policjanci zatrzymali im prawo jazdy.

Poza stanem trzeźwości funkcjonariusze zwracają także uwagę na zachowanie kierowców na drodze, w szczególności czy nie stwarzają niebezpiecznych sytuacji, kontrolują ich uprawnienia do kierowania, stan techniczny samochodu, czy stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i czy podczas jazdy nie rozmawiają przez telefon komórkowy trzymając go w ręku. W trakcie trwania działań ukarany został także kierowca ciężarówki, któremu ze względu na zły stan ogumienia pojazdu policjanci poza mandatem karnym, zatrzymali dowód rejestracyjny.

Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że w każdej jednostce Policji można anonimowo i samodzielnie skontrolować stan trzeźwości. Zajmie to tylko chwilę, a ma wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego.

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Ładowanie odtwarzacza...